Procento Miloše Čermáka
Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Čemu věříte, ale nejde to doložit? Na čem se s většinou lidí kolem sebe neshodnete? Rozhovory s lidmi o budoucnnosti, snech, inovacích a taky o tom, co je v noci budí ze spaní. Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Rozhovory Miloše Čermáka
2695
před 21 dny
8.24
Zatím ve španělštině neumím minulý ani budoucí čas, takže žiju jen v přítomnosti, říká podnikatelka Simona Zábržová (199)
Přijměte pozvání k poslechu 199. epizody Jednoho procenta. Do studia přišla Simona Zábržová. Byla vůbec jedním z prvních hostů, když jsem Jedno procento před více než třemi lety začal natáčet. Tehdy jsme mluvili o jejím vyhoření, myšleno samozřejmě tom metaforickém, týkajícím se duševního zdraví. Přesněji řečeno, o jejím v pořadí už druhém vyhoření.Profesně za sebou toho měla dost: mnoho let podnikání s bývalým přítelem a pak šéfování dvou středně velkých firem. Své vyhoření vzala jako pravá podnikatelka, totiž jako příležitost, a založila startup, který se duševní zdraví lidí ve firmách či institucích rozhodl pojmout systémově. A jako byznysplán. Tak vznikla firma Soulmio.Letos v lednu ovšem znovu své kolegy i přátele překvapila: to když se rozhodla žít většinu roku ve Španělsku a svou rostoucí a rozvíjející se firmu řídit na dálku. Jde to? A jaké jsou její zkušenosti? Tohle je epizoda typu “update”, kdy zvu opakovaně hosty, jejichž život se nějak zajímavě posunul nebo změnil. Což je i případ Simony Zábržové.Jak se ve Španělsku aklimatizovala, které jídlo jí chutná a co dělá ve volném čase, a proč se líbí zrovna francouzským mužům. Byť ve Španělsku. A mluvili jsme také o tom, proč je zrovna duševní zdraví tak aktuálním tématem, a jestli rok 2023 bude konečně lepší než roky 2020, 2021 a 2022.Než vás pozvu k poslechu rozhovoru, dovolte ještě malou anonci: příští jubilejní 200. epizoda bude delší než jindy a do studia přijde host, kterého jsem v roce 2019 pozval vůbec jako úplně prvního. Pokud si ho pamatujete, tak víte, kdo to je.A teď už hezkou zábavu.
Sat, 22 Oct 2022 16:12:08 +0200
